Wybór wanny

Dobór odpowiedniej wanny do przestrzeni jaką dysponujemy niekiedy może okazać się wielkim problemem. Aranżacja łazienki wymaga przede wszystkim pomysłowości, aby stworzyć taką która będzie funkcjonalna i praktyczna oraz pięknie się prezentować.

Wanny asymetryczne i prostokątne

Ograniczona przestrzeń łazienki niekiedy dyskredytuje zwykłe proste wanny i wtedy należy głowić się nad wyborem asymetrycznych lub po prostu postawić na kabinę prysznicową.

Na szczęście wraz z rozwojem technologii mamy większe pole manewru. Jakie zatem wybrać wanny? Jeśli mamy do dyspozycji dużo miejsca, warto postawić na klasyczną prostokątną wannę lub tez owalną o większych rozmiarach. Można także ustawić ją centralnie na nóżkach.

Jeśli jednak tego miejsca jest mniej, ale koniecznie musimy mieć wannę, warto zwrócić uwagę na wanny asymetryczne. Posiadają one różne kształty, przeważnie na bazie trapezu lub trójkąta. Idealnie dostosują się do każdej krzywizny ściany. Nawet jeśli jedna z nich będzie dłuższa od drugiej, bez problemu uda się ją dopasować.

Z czego produkowane są wanny?

Najczęściej można spotkać w startym budownictwie wanny stalowe. Są one pomalowane emalią, która w procesie podgrzewania spaja się z blachą stalową i tworzy wytrzymałą powłokę. Jest ona odporna na zarysowania i czyszczenie różnymi środkami chemicznymi.

Wanny wykonane z konglomeratu powstają w połączeniu kwarcu i akrylu, na skutek czego powstaje quaryl. Innym rodzajem konglomeratu wykorzystywanego do produkcji wanien jest mineralny, który świetnie trzyma ciepło i jest bardzo odporny.

Hitem ostatnich lat są natomiast wanny drewniane. Przeważnie występują w wersji 2w1 czyli w drewnianej obudowie z wkładem akrylowym. Bardzo dobrze przyjęły się w krajach azjatycki gdzie służą głównie do relaksu.

Wanny akrylowe to ostatnimi czasy najpopularniejsze wersje. Są lekkie i odporne na przebarwienia. Na dodatek dobrze trzymają ciepło. Niestety z racji miękkiego tworzywa są podatne na zarysowania.

Wanny kamienne przeznaczone są dla osób, które stawiają na luksus i drogie wykończenie. Wykonuje się je z trawertynu, granitu lub marmuru. Są one bardzo odporne na zarysowania oraz środki czyszczące, na dodatek wyglądają bardzo efektownie.

Jaką wybrać?

Decydując się na wannę należy zastanowić się przede wszystkim jakim miejscem dla niej dysponujemy. Kolejnymi czynnikami rzutującymi na jej wybór będzie jakość oraz materiał użyty do jej wykonania.

Ponadto nie można zapomnieć także o względach estetycznych i wpasowaniu jej stylem do aranżacji łazienki.


millerliteargentina.com digital-system.pl ekskluzywne meble ogrodowe warszawa