Wybieramy szafę do sypialni!

Szeroki wybór szaf różnego rodzaju w sklepach meblowych sprawia, że podjęcie szybkiej decyzji staje się z czasem praktycznie niemożliwe. Co sezon producenci zaskakują nas nowymi propozycjami i oferują atrakcyjne ceny. Jak odnaleźć się w tym gąszczu? Jak szybko i skutecznie zakupić model szafy, który spełni nasze oczekiwania? Oto kilka wskazówek!

Podstawa jest określenie, gdzie szafa ma się znajdować. Najczęściej meble te stawiamy w salonach, sypialniach czy przedpokojach. W przypadku sypialni – czyli pomieszczenia, gdzie wyłącznie domownicy mają wstęp – zakup szafy będzie nieco łatwiejszy, gdyż wybór podyktowany będzie wyłącznie naszą wygodą i funkcjonalnością. Pośród wielu modeli na uwagę zasługują szafy 5-drzwiowe. Są one niezwykle obszerne, zdolne pomieścić w swoim wnętrzu nie tylko ubrania, ale i odzież wierzchnią, buty, dodatki. Wielu producentów umożliwia również klientom samodzielnie rozplanowanie rozłożenia półek, drążka do wieszania ubrań i innych.

Jaki materiał?

Szafy tworzone są najczęściej z płyt meblowych lub litego drewna. Materiały te różnią się odpornością na uszkodzenia, działanie wilgoci, ale także ceną. W przypadku litego drewna w Polsce stosowane są najczęściej gatunki takie jak sosna, dąb, buk.