Wybieramy meble pokojowe

Jak odpowiednio dobrać dobre meble pokojowe, aby wszystko stanowiło inspirującą i ciekawą całość w pokoju dziennym? Wybór mebli nie zawsze jest łatwym zadaniem, dlatego warto całą aranżacją salonu przemyśleć krok po kroku, aby móc cieszyć się udanym efektem końcowym.

Krok pierwszy: właściwe meble pokojowe

To co musimy wybrać w pierwszej kolejności to meble pokojowe, które nam się podobają. Przy większej ilości domowników warto wziąć pod uwagę ich zdanie. Nie możemy w pierwszej kolejności rozmyślać o kolorach ścian. Łatwiej będzie nam kupić inna puszkę z farbą, niż wydawać kilka setek na nowy zestaw meblowy, ponieważ pierwszy nie wpasował się kolorystycznie do ścian. Wybierzmy więc taki zestaw meblowy lub pojedyncze sztuki mebli, które nam się podobają. Nie zapominajmy jednak o tym, że nie liczy się sama estetyka, ale również ich funkcjonalność i wykorzystanie.

Krok drugi: dobre zestawienia kolorystyczne 

Skoro mamy już meble pokojowe, teraz wybierzmy kolor jaki zagości na naszych ścianach. Warto tworzyć modne, ale bardzo ciekawe zestawienia kolorystyczne, które nam się spodobają. Szare meble możemy dopasować do bieli, orzecha, zieleni, błękitu. Białe meble na pewno będą wspaniale komponować się ze śmietankowym, ecru odcieniem ścian. Czarny zestaw mebli pokojowych (tak, również takie można znaleźć na rynku!) świetnie będzie komponował się z szarościami na ścianach. Przy czym nie zapominajmy, że ściana nie musi być tylko i wyłącznie pomalowana. Ściana struktury nie musi być jednolita, dzięki czemu będzie ona wyglądała bardziej oryginalnie, unikalnie.


Ekskluzywne meble ogrodowe hamam-project.org pimpmipad.pl