Wybieramy fotelik samochodowy

Wybór odpowiedniego fotelika samochodowego dla dziecka to naprawdę trudna sprawa. Musi cechować go przede wszystkim bezpieczeństwo. Gwarantowane m.in. przez certyfikaty. Trzeba także dopasować fotelik do naszego auta, uwzględniając jednocześnie, że będzie on także przenoszony do innych aut. Choć nie zawsze tak się dzieje. Wiele osób musi jednak mieć na uwadze szybkość i łatwość zamocowania fotelika.

Dostosowany do wieku i wagi dziecka

Wiek i waga dziecka to priorytety, jeśli chodzi o wybór fotelika. Pierwszy fotelik (z wkładką dla nowordków) jest odpowiedni dla dzieci ważących nie więcej niż 10 kg (grupa 0) lub 13 kg (grupa 0+). Pierwszy (10kg) zmieniamy zazwyczaj w okolicy pierwszych urodzin, a drugi (13 kg), kiedy dziecko kończy 1,5 roczku.
Kolejne przedziały to: grupa I (9-18 kg), grupa II (15-25kg), grupa III (22-36kg). Fotelik z pierwszej grupy nadaje się orientacyjnie dla czterolatka. Z drugiej grupy dla dziecka w wieku 4-6 lat. A ostatnia grupa obejmuje dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

System Isofix

Wiele osób decyduje się na foteliki z systemem Isofix, który zapewnia lepsze przytwierdzenie do siedzenia. Zwiększa bezpieczeństwo dziecka, na przykład podczas dachowania auta.
Firma Askot proponuje nam szeroki wybór fotelików samochodowych. W ich ofercie znajdują się także, m.in.: wózki dla dzieci Wrocław, meble, akcesoria do karmienia, kosmetyki, zabawki.