Windykacja – szkolenia i podnoszenie umiejętności

Prowadzisz firmę windykacyjną i chcesz podnieść umiejętności swoich pracowników? Rozszerzyć zakres prowadzonych spraw lub wyłącznie poszerzyć znajomość obowiązujących i często zmieniających się przepisów prawnych dotyczących windykacji wśród swoich pracowników? Jak najszybciej to zrobić?

Każdy, kto choć raz miał do czynienia z windykacją należności doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że zanim przejdzie ona na etap postępowania stricte sądowego, a następnie trafi do komornika sądowego, który przymusowo będzie odbierał konkretne dobra materiale z jakąkolwiek wartością finansową, to dany dług przejdzie prawdopodobnie przez ręce windykacji polubownej – mającej za zadanie zachęcić dłużnika do dobrowolnej spłaty bez wikłania się w długotrwały i kosztowny proces sądowy.

Szkolenia dla każdego!


Jeżeli tylko nasza firma dysponuje działem windykacyjnym to z pewnością warto wysłać naszych pracowników na specjalistyczne szkolenia windykacyjne. W większości przypadków pierwsze kroki windykacyjne opierają się na telefonicznych monitach dłużnika i dlatego też największą część rynku szkoleń z windykacji zajmują właśnie szkolenia z windykacji telefonicznej.

Czego dotyczą szkolenia z windykacji telefonicznej?


Szkolenia z windykacji telefonicznej opierają się głównie na przekazaniu merytorycznej wiedzy z zakresu postępowania windykacyjnego oraz umiejętności rozmów z niesolidnymi kontrahentami. W ten sposób rozwija się umiejętności perswazyjne, negocjacyjne oraz umiejętność argumentacji i przekonywania. Jednocześnie wszelkie umiejętności zdobywa się nie tylko podczas „suchego” szkolenia, ale również w trakcie specjalnie symulowanych rozmów, które dają możliwość przetestowania technik w praktyce.

Podsumowując, z pewnością warto wysłać naszych pracowników na szkolenia z windykacji, które mogą przełożyć się na znacznie szybsze i efektywniejsze odzyskiwanie długów od niesolidnych kontrahentów. Czasami sama rozmowa poparta odpowiednimi technikami perswazyjnymi i pokazaniem im ewentualnych dodatkowych kosztów sprawia, że dług będzie uregulowany w ciągu kilku dni!

Tekst powstał we współpracy z firmą WLR – szkolenia z windykacji