W koniu jest siła i uspokojenie

Koń to zwierzę, które łączy w sobie fascynujące paradoksy – nieokiełznaną wręcz siłę i cudowny spokój. Żywiołowość i równowagę. Wielkość i subtelność. Delikatność, którą trudno odnaleźć w hałaśliwej rzeczywistości początku XXI wieku. Może warto powrócić do tradycyjnych sposobów bycia, żeby odzyskać harmonię w istnieniu, żeby na nowo nadać mu sens? Jazda konna i samo przebywanie w stadninie temu służą. Dotyczy to dorosłych i dzieci.

Oderwać się, wyrwać, rozerwać

Nowoczesność podsuwa nam wiele sposobów na odzyskanie równowagi emocjonalnej. Salony odnowy, rozmaite terapie, suplementy diety i nawet leki, wyjazdy i spotkania w grupach. A może warto zwrócić się w stronę tego, co istniało od zawsze. W kierunku stadniny, w której oderwiemy się od powszednich trosk. Odnaleźć się w tym świecie pomoże nam sklep jeździecki Equishop oraz niemiecka marka Pikeur oferująca odzież jeździecką.
Wyrwać się do stadniny choć raz w tygodniu – oto najlepsza forma rekreacji i terapii dla zaganianego człowieka współczesnego. Konie pomogą się rozerwać, ale nie jest to taka prosta i właściwie pusta rozrywka jak oglądanie TV na sofie. Otrzymujemy odnowę psychiczną i fizyczną. Dbamy o kondycję całościowo. Podczas jazdy konnej pracuje przecież całe ciało, a umysł łapie endorfiny.

Znaczenie hipoterapii

Profesjonalna hipoterapia znajduje coraz częściej zastosowanie w leczeniu różnego typu schorzeń i zaburzeń. Polecana jest także dzieciom, nie tylko tym, które mają poważne problemy zdrowotne, ale także tym, które chociażby nie radzą sobie z funkcjonowaniem w grupie rówieśniczej.
Hipoterapia to bardzo ważna forma rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Jazda w stępie na przykład daje m.in. wrażenie chodu ludzkiego, więc wykorzystuje się ją u osób, które mają problemy z chodzeniem. Zmusza też do utrzymywania prawidłowej postawy ciała.