Sypialnia i garderoba w jednym!

Stworzenie eleganckiej, komfortowej i funkcjonalnej sypialni to nie lada wyczyn. Pragniemy, aby pomieszczenie to było jasne, przestronne, ale chcemy także wygodnego łóżka i obszernej szafy. Jak połączyć oczekiwania z możliwościami, również tymi finansowymi? Okazuje się, że wystarczy odrobina czasu, cierpliwości i fantazji.
Inspiracji na ciekawą sypialnię warto szukać w katalogach wnętrzarskich – znajdziemy w nich aranżacje przygotowane przez doświadczonych projektantów. Wiele miejsca poświęca się także przestrzeni w mieszkaniach blokowych! Inspiracji szukać można także w sieci, na portalach poświęconych dekorowaniu wnętrz.

Łóżko, szafa, stolik…

Podstawą w sypialniach jest oczywiście łóżko – znajdziemy je w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Istotne jest dobranie takiego modeli łóżka czy samej ramy, aby mebel nie zajmował większości powierzchni sypialni. Dla lepszej organizacji możemy skorzystać z rzutów pomieszczenia i na ich podstawie dobierać konkretne rozmiary łóżka. Wybór łóżka zmusi nas także do zastanowienia się, czy interesuje nas mebel z litego drewna czy z płyt meblowych. Tworzywa te różnią się od siebie zasadniczo, przede wszystkim ceną. Łóżko powinno posiadać dodatkowe komory wewnątrz, do przechowywania pościeli, ubrań sezonowych.
Przy łóżku powinny stać szafki nocne – sprawdza się idealnie, jako powierzchnia dla lampek nocnych, jak i dla książki, leków, napoju.
W sypialni nie powinno zabraknąć również przestronnej szafy – pomieszczenie to świetnie sprawdzi się również jako garderoba. Jeśli w sypialni znajdują się wnęki możemy zastanowić się nad szafa na wymiar. Aby dodatkowo uzupełnić pokój warto zainteresować się krzesłami nowoczesnymi, szczególnie tymi wykonanymi z półprzezroczystych tworzyw. Nie zajmą wiele miejsca, dodadzą charakteru.