Stała współpraca z biurem rachunkowym, czy okazjonalne korzystanie z jego usług?

Księgowość to jeden z najbardziej uciążliwych elementów prowadzenia każdej działalności gospodarczej. Wielu przedsiębiorców jej rozliczania podejmuje się samodzielnie, jednak nie dla wszystkich to rozwiązanie może okazać się korzystne – ze względu na bezpieczeństwo. Kiedy warto podjąć stałą współpracę z biurem rachunkowym?

Dlaczego warto korzystać z usług biur rachunkowych?

Korzystanie z usług biur rachunkowych jest konieczne wtedy, gdy prowadzimy większą działalność gospodarczą. Samodzielne rozliczanie pracowników i umów może być nie tylko czasochłonne, ale również rodzić wiele możliwości do popełnienia błędu.

Biuro rachunkowe pozwoli przedsiębiorcy zrzucić z barków ciężar prowadzenia własnych archiwów, a także będzie na bieżąco z wszystkim artykułami prawnymi, które pozwolą na bezbłędne rozliczenia.

Niezależni księgowi, czy biura rachunkowe?

Wynajmowanie niezależnego księgowego może być w niektórych przypadkach ryzykowne. Gdy decydujemy się na usługi specjalisty, który ogłasza swoje usługi drogą internetową, nie mamy możliwości sprawdzenia, czy jest rzeczywiście tym za kogo się podaje.

Co więcej, niezależny księgowy może nie być ubezpieczony, co w przypadku, gdy popełni w rozliczeniu firmowym błędy, oznaczać będzie konsekwencje finansowe dla firmy. Profesjonalne biura rachunkowe są ubezpieczone i nie musimy mieć również mieć najmniejszej wątpliwości odnośnie ich wiedzy oraz jej aktualności, gdyż szkolenia i śledzenie aktualizacji prawa podatkowego należy do ich codziennej pracowniczej rutyny.

Kiedy warto samodzielnie podejmować się rozliczeń?

Rozliczenia wykonywać możemy również samodzielnie. Decydują się na nie zwłaszcza ci przedsiębiorcy, którzy prowadzą małe działalności. Jednak nawet oni często posiłkują się poradami fachowych księgowych. Najbezpieczniej jest oczywiście zlecić całą pracę odpowiedniemu specjaliście.

W przypadku, gdy chcemy rozliczać się samodzielnie pomocą mogą być dla nas aplikacje internetowe do księgowości. Za ich pomocą możemy szybko i sprawnie dokonać obliczeń. A w razie jakichkolwiek wątpliwości, czy pytań możemy zasięgnąć rady księgowych na czacie online. Z taką asystą poradzić sobie mogą nawet nieco więksi przedsiębiorcy.

Współpraca z biurami rachunkowymi

Dziś, w przeciwieństwie do stanu jeszcze sprzed paru lat, współpraca z biurami rachunkowymi nie jest wcale mało przyjemna. Do niezbędnych rozliczeń nie są od nas wymagane tysiące dokumentów dostarczone w formie papierowej. Przy stałej współpracy z biurem rachunkowym możemy wszystkie rachunki rozliczać na bieżąco za pośrednictwem internetu.

Z tego modelu korzysta coraz więcej firm rachunkowych. Dzięki temu wystarczy skan lub zdjęcie, potrzebnego do rozliczenia dokumentu, a nie cała ryza dokumentów. Plusem nowoczesnych biur rachunkowych jest również możliwość szybkiego dotarcia do zarchiwizowanych dokumentów. Tutaj również nie mamy do czynienia z plikami papierowymi, a elektronicznymi. Wystarczy wpisać odpowiednie hasło, a do właściwego dokumentu będziemy mieli dostęp w każdej chwili i miejscu.

Tekst powstał we współpracy z biurem rachunkowym Taxmentor


ortodoncja katowice apartamenty w Szczawnicy