Rozwiercanie i przecinanie

Zabetonowane posadzki i ściany to ciężki orzech do zgryzienia, jeśli trzeba coś pod takim podłożem położyć lub przeciągnąć. Odpowiednie brygady budowlane decydują się wtedy na kucie betonu, wiercenie w betonie i na różnego rodzaju odwierty w betonie.

KUCIE BETONU

Wszelkie prace wykonywane przy kuciu betonu wykonuje się piłami lub młotami pneumatycznymi z udarem, elektrycznymi i zwykłymi bez zasilania prądem.Rozkuwanie betonu najczęściej wykonuje się podczas prac rozbiórkowych, przy wyburzaniu czy skuwaniu ścian lub posadzek. Czasami, w miejscach trudno dostępnych, do kucia betonu wykorzystuje się przecinarki do betonu. Jest wiele sprzętu,przy pomocy, którego kucie betonu jest pracą sprawną i bardzo szybko wykonywaną.

ODWIERTY W BETONIE

Jest wiele specjalistycznych firm, które w bardzo profesjonalny sposób wykonują odwierty w betonie. Wiercenie w betonie to praca przy pomocy specjalnych młotów, przystosowanych do wiercenie w tym twardym tworzywie, jakim jest beton. Wiercić można w ścianach, stropach na mokro i na sucho. Bardzo popularna jest metoda wiercenia betonu techniką diamentową. Ta technika to wiercenia bez udarowe.Wiercić w betonie można specjalnymi młotami udarowymi, do tego celu przystosowuje się specjalne wiertła, mają one specyficzne i nietypowe wymiary. Przy tego rodzaju wiertłach wierci się w studniach, dla montażu uszczelnień gumowych. Dzięki korzystaniu z różnych urządzeń, odwierty wykonuje się precyzyjnie, szybko i bardzo dokładnie.

METODA DIAMENTOWA

Diament to bardzo twardy kamień szlachetny, dlatego też potrafi przeciąć bardzo twarde tworzywa. Wykorzystuje się więc go, między innymi, do cięcia betonu. Cięcia są bardzo dokładne i wykonane precyzyjnie. Dzięki ostrym cięciom można przeciąć beton bardzo profesjonalnie. Technika diamentowa pozwala pozostawić krawędzie gładkie i bardzo dokładnie wyszlifowane. Ponadto stosując tego rodzaju technikę cięcia są bezpyłowe i bez pneumatyczne. Metoda ta jest jedną z najlepszych metod cięcia i kucia powierzchni betonowych.

PROFESJONALIZM

Przy cięciu powierzchni betonowych ważne jest by wybrać odpowiednią metodę do cięcia, użyć bardzo dobrego sprzętu oraz mieć duże doświadczenie w cięciu. By zmierzyć się z betonem trzeba być profesjonalistą i bardzo profesjonalnie podchodzić do wszelkiego rodzaju zadań kucia, wiercenia czy cięcia powierzchni betonowych.