Praca dla grafika

Grafika komputerowa jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków studiów, biorąc pod uwagę kierunki ścisłe. W zawodzie grafika dobrze sprawdzą się osoby o różnorodnych uzdolnieniach. Z jednej strony niezbędne jest przygotowanie informatyczne, a więc umiejętności między innymi matematyczne. Ale grafika to również sztuka. Grafik musi mieć więc pewne wyczucie estetyki, dobry gust, zmysł artystyczny i talent plastyczny. Czym może zajmować się on w praktyce?

Projektowanie opakowań

Projekty opakowań powstają na komputerach grafików, później są akceptowane przez zarządzających firmą, a następnie trafiają na sklepowe półki.
Projektowanie opakowań jest zatem zajęciem z pogranicza sztuki i rzemiosła. Z jednej strony aby stworzyć dobre opakowanie trzeba mieć pewną ciekawą, niestandardową wizję i z powodzeniem przenieść ją na projekt. Z drugiej zaś strony wiele opakowań wygląda podobnie i najważniejsze w nich jest, aby był zamieszczony napis w dużym rozmiarze fontu, informujący, z jakim produktem mamy w ogóle do czynienia. Projektowania opakowań uczy zatem nie tylko grafika komputerowa, ale również marketing.

Logo

Wielu grafików zajmuje się również zleceniami dotyczącymi projektowania logo firmy. Jest to trudne zadanie wymagające sporej dozy kreatywności. Logo musi bowiem spełniać pewne wymagania, zgodne z wizją szefa firmy, a jednocześnie być estetyczne i dobrze wyglądające na różnych materiałach promocyjnych.
Stworzenie charakterystycznego, oryginalnego logo można więc uznać naprawdę za sztukę. Niewielu osobom udaje się zrobić to na tyle dobrze, aby ich logo przetrwało w firmie lata, dlatego często są one zmieniane na różnych produktach.

Strony internetowe

Mnóstwo grafików zajmuje się też oczywiście projektowaniem stron internetowych. Przejrzysty interface, w którym internauta będzie mógł bez problemu się poruszać i znajdować interesujące go informacje to podstawa. Oprócz tego dobrze, jeśli strona się czymś wyróżnia i łatwo ją zapamiętać, nie tylko ze względu na chwytliwy adres, ale również interesujący design.

Jeżeli zainteresował Cię artykuł koniecznie odwiedź stronę projektowanie opakowań – Elanpopack