Piękny taras, który odmieni oblicze całego domu

Czy taras może stać się elementem domu, który go upiększy? Zdecydowanie tak – ważna jest tylko odpowiednia aranżacja. Poprzez wybranie konkretnych mebli i dodatków możemy bez trudu stworzyć przestrzeń, która okaże się niezwykle funkcjonalna. Obiad na świeżym powietrzu? Spotkanie w gronie znajomych przy grillu? A może odpoczynek z książką? Wszystko to jest na wyciągnięcie ręki!

Zadaszony taras – ochrona użytkowników i gości

Szukając nowoczesnych rozwiązań na przydomowy taras przede wszystkim warto pomyśleć o odpowiednim zadaszeniu. Dawniej wykorzystywano parasole ogrodowe – dzisiaj może być to jednak zdecydowanie za mało. Rewelacyjnym rozwiązaniem stworzonym dla właścicieli tarasów są tarasole – te nowoczesne konstrukcje pozwolą na zadaszenie wybranego obszaru tarasu i upiększenie przestrzeni tarasowej poprzez swój wyjątkowy design. Jak wznoszone są tarasole? Jakie tworzywa są wykorzystywane do ich tworzenia?

Nowoczesna konstrukcja na stabilnych podstawach

Tarasole wznoszone są przy ścianach domu (lub też jako konstrukcje wolnostojące w ogrodach) z aluminiowych profili. Profile zabezpieczono przed wnikaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy. Konstrukcja tarasoli zaprojektowana została w taki sposób, aby opierała się podmuchom wiatru dochodzącym nawet do 120 km/h. Wewnątrz konstrukcji znajduje się system odprowadzania wody. Marka tarasola.pl zaproponuje także możliwość wyboru koloru konstrukcji – klienci mogą wybierać z palety ponad 200 kolorów i barw drewnopodobnych.

Dach odporny na promieniowanie UV

Najbardziej pożądanym zadaszeniem tarasoli jest obecnie zadaszenie lamelowe. Wykonane z aluminiowych profili nie nagrzewa się pod wpływem promieniowania słonecznego, lamele obracają się o 135 stopni, przez co użytkownik może sam decydować o ich ułożeniu oraz tym jak wiele światła wpada pod tarasolę.