Pastelowa kuchnia w stylu retro

Pastelowa kuchnia w stylu retro sprawi nam ogrom przyjemności i pozwala na codzienne odkrywanie jej na nowo. Gotowanie w niej będzie dla wszystkich fascynującą przygodą – nawet, jeżeli ktoś na co dzień nie ma daru do tworzenia potraw.

Romantyczna kuchnia w stylu retro

Kuchnia w stylu retro może być rozumiana w różnoraki sposób. Jednym z nich jest styl romantyczny, który na pewno zostanie przywitany z wielką radością przez wiele pań – aczkolwiek nie można powiedzieć, że panowie w takim wystroju wnętrz będą się nudzić. Ciekawym pomysłem mogą być szafki, gdzie zamiast klasycznych frontów można znaleźć…firanki z falbankami służące za zamknięcie. Takie firanki mogą mieć kwietny motyw w pastelowych kolorach. Zamiast klasycznych półek, można zdecydować się na nadstawkę pochodzącą od kredensu. 

Skandynawska kuchnia w stylu retro

Można by pomyśleć, że doskonale znany nam styl skandynawski kojarzony z nowoczesnością, nie pasuje do historii. Wręcz przeciwnie – kuchnia w stylu retro urządzona na skandynawską nutę to jedna z najlepszych inspiracji, którą można zaprosić do swojego domu. Można powiedzieć, że taka kuchnia inspirowana jest skandynawską wsią, gdzie znaleźć można było sielską i przyjemną atmosferę. W takich miejscach bardzo mocny nacisk kładzie się na drewniane wykończenia, jak chociażby okap zwisający nad kuchenką. Stół z jasnymi nogami i ciemnym blatem stylizowany na lata poprzednie, a do tego patynowa lampa i ludowe wianki będą idealnym uzupełnieniem całego wnętrza kuchennego. 

 


drevené uhlie taras pled huśtawka ogrodowa wyprzedaż