Oferty gabinetów masażu

Oferty masażów w gabinetach dostosowanych do wykonywania zabiegów na wysokim poziomie są bardzo rozmaite. Są wykorzystywane typowe techniki fizjoterapeutyczne, jak również takie, które wpływają na rozluźnienie mięśni, na odprowadzenie limfy, czy też masaże wyszczuplające, które idealnie wpasowują się w dzisiejsze trendy dbania o zdrowie i ciało.

Masaże odstresowujące i lecznicze

Masaże są niezwykle dobrym rozwiązaniem zarówno w sytuacjach chęci odreagowania na nagromadzony stres po ciężkim tygodniu pracy, jak również ze względu na aspekty zdrowotne. Takie techniki relaksacyjno – zdrowotne są wykonywane w salonie tj. gabinet masażu, gdzie wykwalifikowany masażysta pomaga odnaleźć równowagę klientowi i odetchnąć zmęczonemu ciału. Wykorzystanie tego rodzaju udogodnienia jest niezwykle przyjemna formą fizykoterapii, o której wiele osób zapomina, jeśli nie doskwiera poważny problem z kręgosłupem, czy nie jest metodą uzupełniającą leczenie ortopedyczne. Natomiast gabinet masażu oferujący znacznie bogatsza ofertę wykonywanego masażu może pomóc nie tylko zniwelować ból, ale wpłynąć stosownie na dobre samopoczucie klienta.

Masaż klasyczny – co go wyróżnia?

Masaż klasyczny należy do grupy jednych z popularniejszych masaży wykonywanych w gabinetach masażu. Polega on na wykorzystaniu technik za pomocą użytych rąk tj. ugniatanie, rozmasowywanie, rozcieranie czy wyciskanie. Jest to również najczęściej polecany masaż dla osób:
• Pragnących rozluźnić spięte mięśnie,
• odprowadzić nagromadzoną limfę,
• poprawić sprawność ruchową,
• poprawić krążenie.
Taki masaż jest zdrowy i zwykle bardzo delikatny. Odprężenie uzyskane po wykonanym masażu tego typu, za pomocą rąk i użytych olejków, kremów oraz balsamów naturalnych jest na tyle duże, że klienci gabinetów masażu korzystają z tej formy bardzo często.

Masaż typowo relaksacyjny
Pragnąc zaznać odpowiednio relaksu, szczególnie po ciężkim dniu, po większym wysiłku fizycznym, warto jest się zdecydować na masaż relaksacyjny, który jest oferowany bardzo często przez gabinet masażu. Jest to rodzaj masażu, gdzie wykorzystywana jest metoda aromaterapii. Zarówno zapach, jak również użyte do jego wykonania olejki czy spokojna, nastrojowa melodia lecąca w tle, a także zapalone świece mają ogromny wpływ na odprężenie klienta, na rozluźnienie i oderwanie, choć na chwilę od życia codziennego. Jest to masaż szczególnie polecany osobom narażonych na duży stres.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Medica SPA