Nietuzinkowa łazienka – urządź ją z głową!

Łazienka kojarzona jest przede wszystkim z poranną i wieczorną toaletą. Coraz więcej osób jednak pragnie, aby łazienka byłą również… modna! Projektanci wnętrz prześcigają się w pomysłach na to, jak funkcjonalnie, ale i oryginalnie zaprojektować wnętrza. Okazuje się, że bez względu na wielkość pomieszczenia stworzenie pięknej łazienki jest możliwe! Od czego zacząć?

Z pewnością podstawą są kolory – nie jest obowiązkiem aranżować swoją łazienkę w bieli czy w jasnych kolorach. Wyjątkiem są niewielkie łazienki w mieszkankach blokowych, gdzie faktycznie ciemny kolor może dodatkowo zmniejszyć optycznie pomieszczenie. Coraz więcej projektantów wnętrz proponuje nietuzinkowe kolory łazienek: grafity, granaty. Łazienki muszą być jednak odpowiednio oświetlone – najlepszym rozwiązaniem mogą okazać się podwieszane sufity z żarówkami typu LED. Kafle o gładkiej powierzchni będą odbijać światło, przez co pomieszczenie wyda się przestronniejsze. Wybierając meble pamiętajmy o tym, aby pokryte były wodoodpornymi laminatami!

Fototapeta w łazience

Zamiast klasycznych wzorów umieszczanych przez producentów kafli warto wybrać coś mniej oczywistego. W licznych sklepach z fototapetami znajdziemy produkty dedykowane również do łazienek. Znajdzie je między innymi w sklepie decoboo.pl.