Naturalne sposoby wybielania zębów

Każda osoba pragnie prezentować się atrakcyjnie – z tego powodu staramy się jak najlepiej dbać o swój wygląd. Jednak twarzowa fryzura, gustowne ubrania i perfekcyjny makijaż nie wystarczą, jeśli nasze zęby posiadają widoczne przebarwienia. W każdej drogerii możemy kupić plastry wybielające na zęby. Również dentyści nam pomogą, używając do tego specjalistycznej lampy. Jednak na początku warto spróbować naturalnych, domowych sposobów na wybielanie zębów.

Przyczyny powstawania przebarwień

Wiele czynników wpływa na wygląd naszych zębów, a szczególnie na ich kolor, ponieważ kości te łatwo ulegają przebarwieniom. Przede wszystkim, może to być spowodowane niewłaściwą dietą i piciem dużej ilości barwiących napojów (kawy, mocnej herbaty czy wina.). Ma tu znaczenie także zbyt częste spożywanie ketchupu, sosu balsamicznego czy czarnej czekolady. Również nasz wiek może powodować, że zęby stają się szare, żółkną lub nawet nabierają brązowego odcienia. Także jeśli zmagamy się z próchnicą lub też palimy papierosy, kolor płytki nazębnej ulegnie pogorszeniu.
Jeżeli pragniemy odzyskać piękny, biały uśmiech, który w dzieciństwie był naszą dumą, na początku warto zrezygnować ze szkodliwych używek. Natomiast kiedy zjemy barwiące danie, powinniśmy czym prędzej wyszczotkować zęby. Jednak sama profilaktyka bywa niewystarczająca. I wtedy lepiej sięgnąć po bardziej skuteczne metody.

Jedzenie

Dieta nie musi tylko szkodzić naszemu uzębieniu, bowiem niektóre produkty mogą odwracać proces powstawania przebarwień, lub przynajmniej go zatrzymywać. Gruszka, seler i marchewka nie dość, że lekko wybielają, to jeszcze wzmagają także produkcję śliny, która skutecznie blokuje pojawianie się plam na płytkach. W sezonie letnim nie zapominajmy o truskawkach – te, dzięki zawartości kwasów, mają działanie wybielające. Podobnie jak ananas, który w tej roli sprawdzi się najlepiej. Pamiętajmy także, aby spożywać produkty bogate w wapń, gdyż jest on niezbędny do utrzymania zębów w dobrym stanie. Więcej o roli wapnia w naszym organizmie można przeczytać w tym artykule.

Naturalne preparaty

W przyrodzie istnieje wiele roślin oraz związków chemicznych, które, dzięki zawartości specjalnych kwasów, są w stanie wybielić nasze zęby nie gorzej, niż paski z drogerii. Warto kilka razy w tygodniu przecierać żeby połówką z cytryny, dla niektórych może być to początkowo nieprzyjemne, jednak zapewnia 100 % skuteczność. Do tego powinniśmy dołożyć płukanki z roztworu sody oczyszczonej lub wody utlenionej – uważajmy tylko, aby nie połknąć mikstury. Jednak najbardziej spektakularny efekt uzyskamy z pomocą węgla leczniczego. Po rozdrobnieniu i wymieszaniu z ciepłą woda, należy przepłukać żeby, po czym pozostawić płyn w buzi przez kilka minut. Jeśli będziemy zabieg powtarzać systematycznie, już po kilku dniach dostrzeżemy różnicę.
Współcześnie ludzie coraz chętniej sięgają po naturalne, znane naszym babciom, metody lecznicze. Również w przypadku wybielania zębów możemy obyć się bez substancji chemicznych z drogerii – wystarczy zastosować niektóre z powyższych metod. Dzięki temu oraz odpowiedniej profilaktyce nasz uśmiech będzie piękny i pogodny.


Tematy o zarabianiu w internecie Demos kratos Wydarzenia za naszą wschodnią granicą apartamenty w Szczawnicy licówki Kraków