Nadmorskie kurorty – dlaczego tak chętnie je odwiedzamy podczas majówki?

Wakacje nad polskim morzem uważane są za jedną z najdroższych opcji, porównywalną często z zagranicznymi wakacjami, co więcej – oferującymi pewną, ciepłą pogodę. Jak jednak doskonale widać po statystykach, weekend majowy nad morzem jest jedną z najchętniej wybieranych na ten czas form odpoczynku. Dlaczego tak się dzieje?

Mało ludzi, niskie ceny

Głównym powodem, jaki jest podawany przez uczestników takich wyjazdów, są stosunkowo niewysokie ceny ze względu na brak sezonu, szczególnie w mniejszych miejscowościach, takich jak Rewal. Tutaj każdy może podczas majówki znaleźć miejsce dla siebie oraz zajęcia, które będą mu sprawiać przyjemność. Pogoda zwykle jest podobna jak w trakcie lata, dlatego można spokojnie jeździć na rowerze czy oddawać się wielokilometrowym spacerom wybrzeżem.

Jakie są ceny?

Poza sezonem nie trzeba się zwykle martwić ani o ograniczenie miejsc noclegowych, a noclegi w Rewalu   do drogich nie należą. Brak sezonu powoduje spadek cen nawet w takich miejscach, jak pensjonaty. Tutaj dodatkowo można liczyć na specjalne oferty właśnie na takie okazje, jak majówka. Program takich weekendów jest zwykle bardzo ciekawy.


ortodoncja katowice apartamenty w Szczawnicy