Miasto, którego nie można przegapić – Sandomierz

Sandomierz jest powszechnie znany i popularny wśród turystów, którzy doskonale wiedzą gdzie spać w Sandomierzu jak i co zobaczyć w okolicy. Jeśli jednak ktoś w tym mieście jeszcze nie był, najwyższy czas nadrobić zaległości i sprawdzić, co ciekawego oferuje nam to piękne miasto położone w województwie świętokrzyskim.

Szukasz noclegu? Sprawdź, gdzie spać w Sandomierzu!

Sandomierz to miasto z bogato rozwiniętą bazą noclegową, ukierunkowaną na przyjmowanie turystów o każdej porze roku. Na terenie miasta znalezienie oferty na nocleg Sandomierz nie powinno nikomu sprawiać problemu. Noclegi w Sandomierzu można znaleźć w centrum – jest to opcja polecana dla osób nastawionych na zwiedzanie, jednak noclegi w Sandomierzu znaleźć można także na uboczu miasta, gdzie jest nieco spokojniej i można liczyć na niższe ceny. W tym mieście można szukać zarówno hoteli jak i pensjonatów czy kwater prywatnych. Wiele osób jedzie do miasta „w ciemno” – uważają, że nocleg Sandomierz zawsze znajdą po przyjeździe na miejsce i oczywiście się nie mylą.

Miasto pełne atrakcji

Jeśli ktoś uważa, że w Sandomierzu nie ma co robić, jest w głębokim błędzie. Okolica obfituje w ciekawe trasy spacerowe i szlaki rowerowe – warto wybrać się pieszo do lessowego Wąwozu Królowej Jadwigi czy pospacerować odnowionymi bulwarami nad Wisłą. Sandomierz jest miastem pełnym zabytków – obowiązkiem każdego turysty jest zobaczenie sandomierskich lochów, przez które biegnie trasa turystyczna z przewodnikiem w cenie biletu. Warto zobaczyć także obszar całego starego miasta i Zamek Królewski w Sandomierzu, gdzie znajduje się obecnie siedziba Muzeum Okręgowego. Sam spacer wąskimi, starodawnymi uliczkami wokół rynku to szansa na poznanie miejsc kojarzonych ze znanym serialem – „Ojciec Mateusz”.

Jak dojechać do Sandomierza?

Turyści mają kilka sposobów na to, by dotrzeć do Sandomierza. Dogodne położenie miasta sprawia, że z Warszawą dzieli go 200, z Kielcami 95, z Krakowem 160 kilometrów, czyli od 1,5 do 3 godzin jazdy samochodem. Do Sandomierza można się dostać także pociągiem jadącym od Rzeszowa lub Kielc. Nie brakuje ponadto połączeń autobusowych i prywatnych przewoźników, które początek biorą na dworcach w Kielcach, Lublinie czy w Krakowie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z http://grillsolo.pl/


ortodoncja katowice apartamenty w Szczawnicy