Masaż kamieniami – charakterystyka

Jednym z najpopularniejszych rodzajów masażu jest masaż klasyczny. Został on dokładnie przebadany i przetestowany, dlatego wiadomo już dokładnie, iż pozytywnie wpływa on na zdrowie fizyczne oraz psychiczne pacjentów. Mimo tego czasem warto zastąpić go czymś innym – chociażby masażem kamieniami. Ten zabieg to prawdziwa innowacja na rynku.

Sposób działania zabiegu

Działanie masażu kamieniami ma charakter fizjoterapeutyczny. Zabieg ten wpływa pozytywnie na uszkodzone bądź przemęczone narządy i mięśnie, przyspieszając i usprawniając ich ogólną regenerację. Doskonale sprawdza się u osób bardzo aktywnych fizycznie, ponieważ potrafi także poprawić wydolność całego organizmu. Wspiera funkcjonowanie całego ciała.

Wszystkie odmiany masażu, nawet masaże klasyczne, mają też zbawienny wpływ na układ psychiczny. Zabieg wykonywany przy pomocy kamieni ma na celu pobudzić do pracy punkty energetyczne rozmieszczone na całym ciele. Energia może dzięki temu swobodnie przepływać przez organizm, dodając siły i poprawiając ogólne samopoczucie.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Jako że masaż kamieniami ma szeroki zakres zastosowań, zaleca się go wielu pacjentom. Zazwyczaj wykonuje się go u osób cierpiących na nadwagą bądź otyłość, problemy natury psychicznej, pewne dolegliwości neurologiczne czy nawet uciążliwe zaparcia. Zabieg może też przynieść spore korzyści u osób, które przeszły przez udar mózgu.

Podobnie jak w przypadku masażu klasycznego, masażu kamieniami nie wolno wykonywać podczas gorączki. Innymi przeciwwskazaniami są: ciąża, choroby nowotworowe, bardzo ciężkie stany zapalne bądź nieleczone wady serca. Przed przystąpieniem do zabiegu warto po prostu skonsultować się z lekarzem.

Efektywność masażu kamieniami

I masaż klasyczny, i masaż kamieniami wpływają doskonale na stan i strukturę mięśni, prowadząc do ich rozluźnienia. Przyspieszają tym samym regenerację po treningu czy cięższej aktywności, a także usprawniają funkcjonowanie układu krążenia.

Zabieg kamieniami wykonuje się przy pomocy aromatycznych olejków oraz często w towarzystwie spokojnej, relaksującej muzyki. To prawdziwa uczta dla wszystkich zmysłów, dzięki której pacjent uzyskuje stan pełnego relaksu i odprężenia. Osoby, które regularnie korzystają z masażu kamieniami, są spokojniejsze i lepiej radzą sobie z problemami.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Medica SPA


ortodoncja katowice apartamenty w Szczawnicy