Mała, czarna kuchnia

Mała, czarna kuchnia może stać się niezwykle klimatycznym miejscem. Jak urządzić takie pomieszczenie? Lepiej zdecydować się na pomieszczenie otwarte, czy też pozostawić je zamknięte przed oczyma innych osób? Które rozwiązanie będzie najbardziej korzystne?

Dobrze oświetlona, czarna kuchnia

Nie zapominajmy o tym, że małe i ciemne pomieszczenia zawsze muszą zostać dobrze doświetlone. Wykorzystajmy światło dzienne. Nigdy nie ustawiajmy niczego w pobliżu okien, dzięki czemu nie będziemy ograniczać dostępu do światła dziennego. Kuchnia oświetlona przy pomocy światła naturalnego sprawia wrażenie bardziej klimatycznej, przytulniejszej. Nie zapominajmy również o tym, aby dobrać dobre lampy, które muszą zostać umieszczone w różnych miejscach w kuchni. Nie tylko pod samym sufitem, ale przydadzą się również mniejsze lampki, czy też taśmy LED.

Funkcjonalna kuchnia

Mała, czarna kuchnia nie zapewni nam dużo miejsca, ale nie przejmujmy się tym. Wystarczy w odpowiedni sposób zaplanować ustawienie mebli, aby w tym pomieszczeniu znalazło się miejsce na wszystkie potrzebne nam rzeczy. W takim przypadku najlepiej sprawdza się zestaw mebli kuchennych, które można podzielić na górną i dolną część. Pamiętajmy o tym, aby w górnych szafkach przechowywać rzeczy rzadziej używane. Na samym dole musi znaleźć się miejsce dla rzeczy, które znajdują się częściej w użyciu. Warto umieścić tam garnki, naczynia oraz produkty spożywcze o długim terminie ważności. W takich szafkach warto wykorzystać nowoczesne systemy przechowywania. 

 


biały technorattan technorattan donice ogrodowe parasol ogrodowy wodoszczelny