Mądre wydawanie

Niemalże każdy człowiek marzy o wygranej w lotto. W przypadku niektórych na marzeniach się kończy. Inni regularnie kupują kupony, aby spróbować szczęścia. Powiedzmy, że w jakiś sposób w naszych rękach znalazły się nagle duże pieniądze. Co warto z nimi zrobić, aby nie zniknęły tak szybko jak je zyskaliśmy?

Grunty inwestycyjne

Przede wszystkim – oprócz wydawania na dobra konsumpcyjne, część środków powinniśmy także mądrze zainwestować. Możemy zakupić na przykład pewne grunty inwestycyjne i wybudować na nich zakład pracy, hotel czy inny ośrodek, który w przyszłości zapewni nam dochód pasywny.
Ziemię zawsze można także sprzedać i zazwyczaj sporo na tym zyskamy. Na przestrzeni lat jej cena zwykle znacznie wzrasta.
Trzecią opcją jest natomiast dochód pasywny w postaci środków z wynajmu. Możemy udostępniać komuś za opłatą zarówno mieszkania, jak i lokale pod działalności handlowo-usługowe.

Pomoc

Wygranie sporej kwoty daje nam także możliwość i niewątpliwie pokusę do podzielenia się nią z innymi, potrzebującymi.
Zanim to jednak zrobimy, zastanówmy się, jaki procent z posiadanych środków chcemy przekazać na cele charytatywne i komu chcielibyśmy pomóc. Zazwyczaj nie musimy daleko szukać. Rozejrzymy się w naszym najbliższym otoczeniu. Pewnie znajdą się tam potrzebujący lub fundacje, które mądrze pomogą biedniejszym czy chorym z okolicy.

Spełnienie marzenia

Wiele naszych marzeń nie spełniamy przez lata z powodów ograniczonych środków na koncie. Wygrana w lotto rozwiązuje ten problem. Jak zatem zabrać się do realizacji swoich pragnień?
Na początku powinniśmy je sobie uświadomić. Po prostu wypiszmy wszystko, co naprawdę chcielibyśmy zrobić, a następnie wykonajmy staranny plan. Przypiszmy poszczególnym marzeniom daty, w których chcielibyśmy je wykonać. Na pewno warto nieco rozstrzelić je w czasie. Oczekiwanie na wykonanie czegoś, o czym marzyliśmy od lat, kiedy już wiemy, że nastąpi to na przykład za trzy miesiące także będzie pełne ekscytacji i bardzo przyjemne. Nie powinniśmy zatem odhaczać pozycji z listy marzeń hurtowo, nawet jeśli dysponujemy umożliwiającymi to środkami finansowymi.

Rozsądek

Nawet jeśli nagle zostaliśmy milionerami, spróbujmy zachować rozsądek. Oczywiście, posiadając wiele pieniędzy nie musimy zawsze decydować się na najtańsze produkty. Jednak nadal spoglądajmy na ceny i porównujmy je z jakością dóbr.
Mimo że jesteśmy bogaci, nie przepłacajmy. Możemy wydać więcej pieniędzy na pewne rzeczy, ale pod warunkiem, że będą po prostu lepszej jakości. Zachowajmy więc w naszych zakupach rozsądek.

Tekst powstał we współpracy ze specjalistami z firmy GTB Invest oferującej grunty inwestycyjne i nieruchomości komercyjne.