Łuskarki do lodu – co warto wiedzieć?

Łuskarki do lodu najprościej rzecz mówiąc to profesjonalne urządzenia, dzięki którym można wytworzyć dużą ilość lodu łuskowego. Urządzenia tego typu są przydatne wszędzie tam, gdzie niezbędne jest szybkie chłodzenie świeżych produktów. Łuskarki można spotkać między innymi w sklepach z surowym mięsem i rybami, hotelach albo kawiarniach.

Jakie zastosowanie?

Nowoczesne łuskarki wbrew pozorom wykorzystywane są nie tylko do produkcji lodu. W wielu miejscach mogą one pełnić również element dekoracyjny. Umieszczone w nich świeże ryby są najlepszym wabikiem na potencjalnych klientów.

W kawiarniach to właśnie dzięki łuskarkom do lodów można doskonale wyeksponować świeże wyciskane soki. Inwestując w nowe łuskarki do lodu warto zwrócić uwagę nie tylko na ich jakość wykonania i wydajność, ale właśnie na walory estetyczne, które wbrew pozorom odgrywają bardzo ważną rolę.

Jakie są rodzaje łuskarek?

Większość dostępnych na rynku łuskarek do lodu różni się między sobą przede wszystkim typem chłodzenia, dlatego też to właśnie na ten element należy zwrócić szczególną uwagę. W profesjonalnych punktach gastronomicznych stosuje się zazwyczaj urządzenia wolnostojące, które chłodzone są powietrzem. Największą zaletą łuskarek tego typu jest to, że zużywają one mniej wody.

W urządzeniach, które montuje się bezpośrednio pod blatem najczęściej stosuje się chłodzenie wodą. Największą zaleta łuskarek chłodzonych wodą jest przede wszystkim to, że zapobiegają one wydzielaniu się zbyt dużej ilości ciepła.

Na co zwrócić uwagę wybierając łuskarki?

Jednym z najważniejszych elementów łuskarek do lodu jest oczywiście ich wydajność. Większość markowych łuskarek od renomowanych producentów pozwalają wytworzyć od 40 do 100kg skruszonego lodu na dobę. Można znaleźć również bardziej zaawansowane urządzenia, dzięki którym w przeciągu doby można wyprodukować ponad 150kg lodu.

Warto zwrócić uwagę również na sam pojemnik do przechowywania lodu. Po uwagę należy wziąć nie tylko jakość wykonania, ale również pojemność. Niestety nie wszystkie pojemniki pozwalają na jednorazowe przechowywanie dużej ilości lodu. Najbezpieczniejszym wyborem są zawsze oryginalne łuskarki do lodu od renomowanych producentów, które wykonane są z wysokiej jakości materiałów.

Łuskarki do lodu znajdziesz w ofercie Gastrosilesia.pl