Laptop po zalaniu

Kiedy widzimy jak sok, woda czy też kawa zalewa naszego laptopa, już wiemy że to się dobrze nie skończy. Jest to jedna najgorszych usterek jaka może dotknąć laptopa, a w artykule przedstawiamy dlaczego.

Uszkodzenia laptopa

Zalanie sprzętu jest uznawane za najbardziej problematyczne, z jednego prostego powodu – każde zalanie jest inne. Usterki po zalaniu nie są powtarzalne, przebieg samej naprawy nigdy nie jest taki sam, ponieważ nie mamy żadnych sugestii co do tego, jaki obszar uległ zniszczeniu.

Czynniki zmienne przy zalaniu to:

  • rodzaj cieczy,
  • obszar który miał kontakt z cieczą,
  • czas reakcji użytkownika na zalanie laptopa.

Im wcześniej właściciel przyniesie swojego laptopa do serwisu komputerowego, tym lepiej. Dlaczego? Ponieważ z każdą chwilą postępuje korozja, która skutkuje uszkodzeniami płyty głównej, niestety często nieodwracalnymi lub zwyczajnie nieopłacalnymi w naprawie.

Zalanie laptopa – najgorsza usterka

Niestety, podczas zalania nie można określić jednoznacznie całego obszaru uszkodzenia. Bardzo często ciężko jest określić racjonalne kroki postępowania, a w głównej chodzi tu mierze o korozję, postępującą w bardzo szybkim tempie. Jednak korozja, ma jedną zaletę, mianowicie dzięki niej można określić orientacyjny czas zalania sprzętu i na tej podstawie poszczególne elementy będą rekonstruowane. Jednak, gdy w laptopie doszło do zwarcia, naprawa jest znacznie cięższa i można podążać jedynie śladami zalanych elementów.

Zalanie może skutkować wieloma uszkodzeniami sprzętu, niestety bardzo często nieodwracalnymi. Liczy się czas reakcji na problem. Dlatego pamiętajmy, jeżeli zdarzy się taka tragedia, koniecznie trzeba przekazać laptopa profesjonaliście, który może uratować sytuację. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą serwisu komputerowego Comstar – naprawa laptopów Łódź


opakowania kartonowe Dentysta w krakowie