Kilka sprawdzonych faktów o dekorowaniu stołu bożonarodzeniowego

Jeśli nie masz pomysłu jak udekorować swój stół bożonarodzeniowy w tym artykule podpowiemy, o czym koniecznie należy pamiętać, co sprawi, że stół będzie wyglądał pięknie i wreszcie jak go udekorować by nie wydać na to zbyt wiele pieniędzy.

Stół bożonarodzeniowy musi wyglądać pięknie, wiadomo. To przecież przy nim spędzamy najwięcej czasu w te wyjątkowo rodzinne święta. Aby mógł on wyglądać pięknie konieczne jest dopracowanie dekoracji pod każdym aspektem.

Żadna dekoracja nie zastąpi tradycji

Dlatego nie zapominaj, że przy świątecznym stole koniecznie powinno pojawić się dodatkowe nakrycie oraz sianko, które umieścimy bezpośrednio pod obrusem. Na każdym bożonarodzeniowym stole powinny także zagościć opłatki, którymi podzielimy się z członkami naszej rodziny życząc sobie spokojnych świąt.

Biel – czyli elegancja sama w sobie

Wybierając obrus bożonarodzeniowy bardzo często kierujemy się zasadą, że najbardziej eleganckim będzie ten w kolorze białym z wykończeniem w postaci złotej lub srebrnej nitki oraz z małym akcentem. Obrus z reniferem, obrus w gwiazdy, a może obrus z choinką. Każda z takich ozdób pięknie zaakcentuje nasz materiał.

Obrus powinien zakrywać cały blat stołu, delikatnie spuszczając się poza narożniki. Aby jeszcze bardziej zaakcentować doniosłość tego wydarzenia możemy ponadto na samym obrusie rozłożyć nakładkę w innym mocnym kolorze. Sprawdzi się tutaj na pewno kolor czerwony, mocna zieleń oraz złoty i srebrny.

Świece i delikatny zapach świerku

Jeśli dobrze zaakcentujemy ich obecność an stole podkreślając gałązki wianuszka sztucznym śniegiem oraz zapalając zapachowe świece szybko przekonamy się, że dzięki nim najlepiej można stworzyć klimat świąteczny.

Ten jest przecież bardzo ważny w tym okresie. Nie zapominajmy, że dekoracje stołu mogą być bardzo delikatne, ale jednocześnie bardzo okazałe. Wystarczy, że na blacie stołu położymy szklany pojemnik a do niego włożymy rafię oraz kolorową świecę. Pojemnik opleciemy wianuszkiem z iglaka i gotowe. Do tego kilka połyskujących bombek i piękne serwetniki, które pozwolą nam podkreślić piękną porcelanę.

Stół bożonarodzeniowy możemy też ozdobić suszonymi kwiatami oraz laskami imbiru. Cała kompozycja będzie nie tylko pięknie wyglądała, ale również zachwyci gości wspaniałym zapachem., który zresztą tylko zachęci do spożywania wcześniej przygotowanych potraw.

Z okazji świąt Bożego Narodzenia warto nieco postarać się przy dekorowaniu domu. Ten wspaniały, rodzinny czas nie zdarza się przecież zbyt często. Kilka dni w roku to wspaniała okazja do rodzinnych spotkań, spotkań na które tak mało czasu pozostaje nam w ciągu roku. Postarajmy się zatem, aby stół do którego zasiadamy wyglądał naprawdę wyjątkowo i uroczyście. Tak aby każde święta zapadły w naszej pamięci na naprawdę długi czas.

A czy ty masz już pomysł na dekorację swojego stołu?