Kamery IP – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Systemy monitoringu cieszą się bardzo duży zainteresowaniem wśród firm, jak i osób prywatnych. Każdy z nas chce czuć się bezpieczny zarówno w miejscu pracy, jak i na własnej posesji. Chociaż jeszcze kilka lat temu, nie było w czym wybierać, dziś jest tyle możliwości, że zakup odpowiedniego systemu monitoringu, może okazać się bardzo trudnym zadaniem.

Kamery IP są popularne, wykorzystuje się je do obserwacji pomieszczeń, jak i obszaru zewnętrznego np. posesji, parkingów. Oczywiście trudno jest znaleźć kamerę uniwersalną, która byłaby dobra niezależnie od warunków czy zastosowania, trzeba szukać optymalnego rozwiązania. Jeżeli zależy nam na zakupie kamery, która monitorowałaby to, co dzieje się wewnątrz budynku, trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czy ma obserwować tylko przedmioty, czy także ludzi oraz czy ma być użyteczna także nocą. Standardowa kamera do monitoringu pomieszczeń to koszt około 1000 zł, choć oczywiście można znaleźć również o wiele droższe modele z dodatkowymi funkcjami.

Na rynku znajdziemy także bardzo duży wybór kamer do zastosowań zewnętrznych, które służą do obserwacji posesji, placów itp. Taka kamera będzie dobrze wyświetlać dobry obraz zarówno w dzień, jak i w nocy. W tym wypadku trzeba zadbać o doświetlenie terenu, chociaż można zrezygnować z takie opcji np. na rzecz kamer wyposażonych w podczerwień. Można kupić sprzęt, który jest przeznaczony wyłącznie do monitorowania terenu nocą, takie kamery mogą wychwycić intruzów zbliżających się do naszej posesji nawet z kilkuset metrów. Dostępne są też kamery służące do obserwowania panoram, taki sprzęt jest bardzo kosztowy, zazwyczaj wykorzystuje się do go, jako monitoring miejski.

Wybór kamer IP jest ogromny, dlatego bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia trudno jest wybrać taki sprzęt. Cena oraz marka to nie wszystko, w tym wypadku trzeba mieć na uwadze szereg parametrów, które zdecydują o tym, czy system monitorujący będzie skuteczny i dobrze spełni swoją funkcję. Najlepiej w tej kwestii zasięgnąć opinii specjalistów.
Sprawdź kamery do monitoringu.