Jak znaleźć specjalistów w budowie domów w technologii szkieletowej?

Budowa domów szkieletowych stała się w Polsce modna – widać ich coraz więcej obok wielkich miast. Domy drewniane szkieletowe stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznego budownictwa murowanego. Co warto o nich wiedzieć? Czy ich budowa jest kosztowna? Ile poczekamy na nasz wymarzony dom szkieletowy?

Ile czasu poświęcić na budowę domów w technologii szkieletowej?

Moda na budowanie domów drewnianych przywędrowała do nas ze Skandynawii – obfitość surowca jakim jest drewno pozwala tam na wykorzystywanie go do tworzenia domów. Podobnie jest w Kanadzie. W Polsce technologia budowy domów z drewna znana jest od dawna, jednak dopiero w ostatnich latach zyskała ona prawdziwą popularność. Wynika to przede wszystkim z szybkości budowy takiego domu oraz z jego konkurencyjnej ceny.
Gdzie szukać projektów domów szkieletowych? Budową domów w technologii szkieletowej zajmują się wyspecjalizowane marki, takie jak mawit.com.pl. Przede wszystkim zaproponują nam one szeroki wybór projektów domów drewnianych, wśród których znajdziemy przede wszystkim domy parterowe z możliwością zabudowy poddasza jak również domy piętrowe. Każdy projekt zakłada przestronne wnętrza, kilka sypialni, garaż oraz podjazd pod domem. Projektanci zadbali o to, aby wnętrze domu wypełnione było naturalnym światłem wpadającym przez okna. Zachwycają również rozwiązania architektoniczne wewnątrz – wiele wolnej przestrzeni pozwala poczuć się naprawdę komfortowo.

Ile trwa budowa domu drewnianego i ile to kosztuje?

Budowa domu drewnianego uzależniona jest od tego w jakim stanie ma on zostać oddany w ręce klienta. Domy w stanie surowym zamkniętym oddaje się po 2-4 miesiącach, domy w stanie deweloperskim są gotowe po 4-8 miesiącach. Koszty są niższe o 35% w porównaniu z domem w technologii murowanej o tym samym metrażu.