Jak ułatwić sobie życie w kuchni?

Codzienne gotowanie jest wyzwaniem, któremu czasami trudno jest sprostać w natłoku codziennych obowiązków i notorycznym braku czasu. Dlatego wiele osób chętnie ułatwia sobie te czynności, stosując takie produkty, jak sosy w proszku czy koncentrat barszczu czerwonego. Czy warto w ten sposób ułatwiać sobie życie?

Walory smakowe

Wielu przeciwników stosowania tak zwanych „gotowców” powołuje się na smak przygotowywanych w ten sposób potraw. Jednak dobrej jakości produkty gotowe nie różnią się smakiem znacznie od jedzenia przygotowanego „od podstaw”.

W badaniach konsumenckich stale sprawdza się jakość koncentratu barszczu czerwonego czy kostek rosołowych pod kątem walorów smakowych, a na rynku szansę mają tylko te, które spełniają wysokie wymagania. Nie ma więc racji w stwierdzeniu, że takie potrawy smakują dużo gorzej.

A co ze zdrowiem?

Można także usłyszeć argument mówiący, że produkty takie jak proszkowane sosy, koncentrat barszczu czerwonego czy kostki smakowe nie są zbyt zdrowe. Oczywiście siłą rzeczy niektóre z nich zawierają konserwanty, dzięki którym mogą posiadać tak długi termin ważności. Coraz częściej jednak producenci zwracają uwagę na ten argument.

Wiele koncentratów czy proszków zawiera dziś właściwie jedynie suszone warzywa czy mleko w proszku, a konserwujące substancje są w nich ograniczane do minimum – odpowiadają za to restrykcyjne normy.

Bilans zysków i strat

W codziennym gotowaniu stosowanie takich ułatwień jak koncentrat barszczu czerwonego jest z pewnością przydatne i pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu. Oczywiście tak przygotowane potrawy nie smakują jak te zrobione od początku do końca z podstawowych produktów, jednak ich walory smakowe nie różnią się istotnie. Dobrej jakości koncentraty nie są tez niezdrowe.

Ułatwianie sobie wykonywania codziennych obowiązków to wręcz konieczny sposób na zyskanie czasu dla siebie i na usprawnienie codziennego życia. Nie warto rezygnować z niego tylko dla idei – sklepy są pełne półproduktów doskonałej jakości, dzięki którym można zaoszczędzić pracę i czas.

Koncentrat barszczu czerwonego znaleźć można w Sklepie Vitapol