Jak odnawiać felgi?

Zarysowania oraz zabrudzenia felg to problemy każdego posiadacza samochodu. Całe szczęście, dzisiaj nie trzeba już zlecać renowacji felg profesjonalistom. Dzięki zebraniu odpowiedniego sprzętu i kupnie lakieru do felg można bowiem wykonać renowację zupełnie samodzielnie.

Jak się przygotować?

Przygotowanie do renowacji powinno polegać przede wszystkim na dokonaniu odpowiednich zakupów. Niezbędne wydaje się kupno myjki do felg, która pozwoli dokładnie je doczyścić. Ponadto, niezbędna jest zwykle także szpachla oraz narzędzia do szlifowania.

Co więcej, warto również przygotować koła zapasowe. Dobrze jest je zdjąć przed dokonywaniem renowacji felg. Są jednak tacy, którzy twierdzą, iż jest to zbędne. Wydaje się, że dokładne odnowienie felg nie jest możliwe, jeśli koła nie zostaną zdjęte.

Najważniejszym wyposażeniem przed podjęciem prac renowacyjnych są oczywiście właściwe lakiery do felg. Nie przez przypadek użyta została liczba mnoga, gdyż jeden tylko lakier to za mało.

Jak nakładać lakier do felg?

Warto zauważyć, że zwykle potrzebne jest kupno aż trzech rodzajów lakieru do felg. Rzecz w tym, iż potrzebny jest na początek lakier podkładowy zwany bazowym. Nakłada się go na powierzchnię felgi jako pierwszy. Dopiero później można nakładać właściwy lakier do felg, który nadaje im kolor.

Warto zauważyć, że zwykle konieczne jest nałożenie kilku warstw lakieru do felg. Mowa tutaj o samym tylko lakierze kolorowym, który skutecznie zamalowuje wszelkie niedoskonałości felgi tylko wtedy, gdy nałożony zostaje kilkukrotnie.

Jednakże, kilkukrotne nałożenie kolorowego lakieru do felg to jeszcze nie wszystko. Warto także skorzystać z lakieru bezbarwnego, który nakłada się na felgę na sam koniec. Przede wszystkim, jego zadaniem jest ochrona koloru felgi i zabezpieczanie przed zniszczeniami. Jednakże, pełni również funkcję estetyczną, gdyż dzięki niemu felga bardziej się błyszczy.

Lakier na czystej feldze

Warto pamiętać, aby przed lakierowaniem felg zawsze dobrze je umyć. Jest to istotne z tego względu, że nie sposób uzyskać gładką powierzchnię felgi, jeśli przed renowacją nie zostanie odpowiednio wyczyszczona.

Najlepiej jest użyć profesjonalnej myjki. Ponadto, trzeba także uważać, jakich szmat i gąbek się używa. Chodzi o to, aby przy myciu niepotrzebnie nie porysować dodatkowo powierzchni felgi.

Lakier do felg kupisz na Lakiery24.com