Domy modułowe, czyli oszczędność czasu i pieniędzy

Coraz więcej firm budowlanych wychodzi klientom naprzeciw z ofertami mającymi za zadanie spełnić ich indywidualne potrzeby i oczekiwania. Dzięki stale rozwijającej się technologii oraz systemów wznoszenia domów, obecnie można liczyć na otrzymanie gotowego do zamieszkania domu w zaledwie trzy miesiące. Chodzi tutaj o prefabrykaty z betonu, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Z cała pewnością jest to rozwiązanie szybkie i praktyczne. Co przemawia na korzyść domów modułowych? Jakie są wady prefabrykatów z betonu?

Prefabrykaty z betonu, czyli gwarancja szybkiej budowy

Prefabrykaty z betonu powstają w halach produkcyjnych, gdzie tworzone są poszczególne fragmenty budynku, a następnie łączy się je, aby uzyskać spójną całość. Zaawansowany system prefabrykacji pozwala na wyprodukowanie zewnętrznych ścian modułowych, które charakteryzują się odpowiednią izolacją oraz wykończeniem.

Domy modułowe mogą być produkowane z keramzytobetonu, czyli materiału łączącego beton z kruszywem keramzytowym, powstającym podczas spiekania gliny. Materiał ten wykorzystywany jest do wypełniania nośnej konstrukcji modułu. Przy jego pomocy scala się schody oraz płyty balkonowe. Montaż prefabrykatów z betonu przeprowadzany jest na placu budowy i trwa średnio od trzech do czterech dni. Tego typu domy można ogrzewać energią elektryczną lub gazem.

Plusy domów modułowych

Zaletą prefabrykatów z betonu jest z pewnością możliwość zaoszczędzenia czasu. Nie ma tutaj bowiem konieczności uzależniania się od przedsięwzięcia budowlanego, gdyż domy modułowe powstają w jednym etapie budowy. Można liczyć na zwiększoną wydajność i jednoczenie na zachowanie bardzo wysokiej jakości. Dużą zaletą prefabrykatów z betonu jest również to, że ich montaż można przeprowadzać niezależnie od warunków pogodowych czy też pory roku. Prefabrykowane moduły mogą być śmiało montowane nawet przy niskich temperaturach. Problemem również nie są skomplikowane warunki glebowe, gdyż można je ustawiać nawet na skarpie, piaszczystym czy skalistym gruncie.

Inną zaletą jest mniejsza grubość ścian, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnego murowania, dzięki czemu można zyskać większą powierzchnię użytkową. Domy modułowe są rozwiązaniem ekologicznym, energooszczędnym oraz komfortowym w użytkowaniu. Obecnie można pozwolić sobie na produkcję prefabrykatów z betonu zgodnie ze swoimi indywidualnymi potrzebami i oczekiwaniami. Modernizacja domów modułowych jest bowiem niezwykle łatwa. W każdej chwili można także powierzyć prefabrykaty z betonu, dzięki dokupieniu kolejnych modułów.

Prefabrykaty z betonu możesz zamówić w firmie Fabud – prefabrykaty z betonu