Dom w stylu skandynawskim może mieć każdy z nas!

Eleganckie, drewniane domostwa to już nie tylko domena Skandynawii czy Kanady. Dzisiaj dom w konstrukcji szkieletowej może mieć każdy z nas! Budownictwo drewniane ma coraz więcej zwolenników i nie powinno to nikogo dziwić – domy drewniane są nie tylko piękne, ale i znacznie tańsze od murowanych odpowiedników. Czy warto zainwestować w taki dom? Zdecydowanie tak.

Domy skandynawskie w Polsce

Dom z drewna to kwintesencja piękna oraz powrotu do natury. W przypadku domów w stylu skandynawskim faktycznie ich szkielet budowany jest na drewnianych słupach. Całość tworzona jest głównie z prefabrykatów, które przywożone są na miejsce budowy. Dzięki temu wybudowanie domu trwa tak krótko. Czy taki dom spełni nasze oczekiwania? Jak to jest z nowoczesnymi domami drewnianymi?

Domy drewniane w konstrukcji szkieletowej powstają w 2-8 miesięcy, w zależności od tego, w jakim stanie mają być oddane. Na stan surowy zamknięty poświęca się do 2 miesięcy, na stan deweloperski – do 8. Topowe firmy takie jak mawit.com.pl mogą również zaproponować swoim klientom kompleksowe wykończenie wnętrza, w tym położenie posadzek czy paneli, czy instalację schodów.

Aby rozpocząć budowę domu drewnianego nie ma potrzeby czekania na ładną pogodę – w ich przypadku jedynym elementem wymagającym schnięcia są fundamenty. Projekty domów drewnianych charakteryzują się przede wszystkim dużą przestronnością, dopasowaniem do zróżnicowanych wymagań klientów. Taki dom z pewnością stanie się naszym ukochanym miejscem na Ziemi!

Dom drewniany – poznaj jego zalety

Bez wątpienia największą zaletą domów drewnianych jest ich cena. W wielu przypadkach nie ma potrzeby zaciągania olbrzymie kredytu, gdyż dom jest tańszy od analogicznych domów murowanych o ok. 35%. Dzięki temu możliwe jest poczynienie sporych oszczędności. Na uwagę zasługuje także fakt, że dom drewniany po latach możemy rozbudować.