Depilacja laserowa – wady i zalety

Depilacja laserowa to jeden z najczęściej wybieranych przez Polki zabiegów depilacji. To zabieg szybki, skuteczny, dający bardzo wymierne efekty. Jeśli zastanawiasz się, czy zabieg depilacji laserowej jest dla Ciebie, przeczytaj, jakie są wszystkie wady i zalety tego rozwiązania. Zebraliśmy je dla Ciebie w jednym artykule.

Jakie są zalety depilacji laserowej?

Depilacja laserowa bez wątpienia ma wiele zalet. Przede wszystkim warto zdecydować się na ten zabieg ze względu na jego dużą skuteczność. Podczas zabiegu dochodzi do zamiany energii świetlnej w ciepło, które powoduje zniszczenie mieszka włosowego. Dzięki temu niemożliwe jest odrastanie włosów. Po zastosowaniu tego zabiegu nie występuje problem wrastania odrastających włosów, który jest zmorą wielu kobiet, które korzystają z innych zabiegów.

depilacja gdańsk

Bez wątpienia, chociaż trzeba wziąć udział w kilku zabiegach, depilacja laserowa pozwala zaoszczędzić dużo czasu. Potem nie trzeba martwić się już odrastającymi włoskami. Czas, który dotychczas poświęcaliśmy na depilację nóg, pach, czy okolic bikini teraz możemy poświęcić na przyjemności.

Zaletą depilacji laserowej jest również fakt, że zabieg ten nie jest szczególnie bolesny. Chociaż możemy odczuwać niewielki dyskomfort podczas zabiegu, to ból związany z depilacją laserową porównywany jest z tym, jaki odczuwamy, gdy ugryzie nas komar. Niestety, nieco bardziej bolesna może być depilacja laserowa szczególnie wrażliwych partii ciała, takich jak okolice lasera. Dzięki funkcji chłodzącej to nieprzyjemne odczucie jest jednak niwelowane.

Czy depilacja laserowa ma także wady?

Niestety, mimo iż depilacja laserowa jest zabiegiem bardzo skutecznym i bezpiecznym, ma też pewne wady. Przede wszystkim nie wszyscy mogą korzystać z tego zabiegu – takiej możliwości nie mają kobiety w ciąży, osoby dotknięte chorobami skóry, nowotworami czy cukrzycą. Zabiegowi nie można poddawać się również, gdy zażywa się leki światłouczulające, niektóre zioła (np. nagietek) lub opala się.

Wadą zabiegu może być również cena. Aby był skuteczny, konieczne jest kilkukrotne powtórzenie go, a to wymaga znacznego zapasu gotówki. Na dłuższą metę zdecydowanie się na ten zabieg może nam jednak pomóc zaoszczędzić.

Podsumowując, zabieg depilacji laserowej jest bardzo skuteczny. Jeśli tylko nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonania i stać nas na jego wykonanie, z pewnością jest to opcja, którą warto rozważyć.

Artykuł powstał przy współpracy z redaktorami portalu http://medicinemag.pl/.