Jak dbać o zęby każdego dnia?

Odpowiednia higiena zębów to podstawa, aby jak najdłużej zachować zdrowy i piękny wygląd naszego uśmiechu. Niestety, nie wystarcza mycie zębów rano i wieczorem. Poniżej przedstawiamy krótkie wskazówki, jak dbać o zęby oraz jakich produktów używać na co dzień.

Szczoteczka i pasta do zębów

Podstawą higieny jest oczywiście szczotkowanie zębów. Ważny jest wybór odpowiedniej szczoteczki. W sklepach znajdziemy zasadniczo ich trzy rodzaje: o włosiu miękkim, półtwardym i twardym. W zależności od naszych indywidualnych potrzeb musimy dobrać taką szczoteczkę, która skutecznie usunie resztki pokarmu, osad nazębny, ale też nie podrażni naszych dziąseł. Najczęściej wybieranymi szczoteczkami są te o półtwardym włosiu. Osoby o wrażliwych dziąsłach wybierają włosie miękkie, które nie powoduje ich krwawienia.

Poza szczoteczką dużą uwagę przykładajmy również do past – muszą one zawierać fluor, jednak rynek oferuje nam znacznie więcej nić pasty reklamowane w telewizji. Warto zajrzeć do apteki: znajdziemy tam pasty, w których składzie znajduje się przede wszystkim glinka. Posiada ona liczne minerały, doskonale wpływające na nasze szkliwo. Pasty mogą posiadać także ekstrakty z ziół, które wspomogą odświeżanie oddechu, minimalizowanie podrażnień, zmniejszenie obrzęków.

Nici dentystyczne, płyny do płukania ust

Codzienną higienę możemy wspierać poprzez stosowanie nici dentystycznych – pozwalają one na skuteczniejsze usuwanie resztek pokarmów z przestrzeni międzyzębowych. Dobrym rozwiązaniem jest także wykorzystywanie płynów do płukania ust – pozwalają one na odświeżenie oddechu, jak również na usuwanie resztek pokarmów z jamy ustnej. Wiele produktów tego typu zawiera ekstrakty roślinne, przez co znacznie łatwiej jest łagodzić drobne podrażnienia. Aby dodatkowo dbać o nasze zęby powinniśmy również odwiedzać regularnie stomatologa. Jedną z najlepszych ofert posiada Estetiq – dentysta Opole.