Czym są domy szkieletowe pod klucz?

Niemal każdy słyszał o domach szkieletowych pod klucz, jednak tylko nieliczni wiedzą, jak one powstają. Budownictwo szkieletowe cieszy się rosnącą popularnością i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miało się to zmienić. Jest to technologia nie tylko ekonomiczna, ale również bezproblemowa. Prace mogą być realizowane przez cały rok, a warunki atmosferyczne nie mają tutaj większego znaczenia.

Budynki w standardzie energooszczędnym

Energooszczędny dom szkieletowy pod klucz nie wymaga skomplikowanego projektowania. Są one wykonywane na bazie gotowych projektów, co znacząco skraca czas niezbędny do zrealizowania inwestycji. Ciekawym jest, że głównym budulcem konstrukcji jest materiał izolacyjny. Kompleksowo chroni on ściany przed nadmiernym oddawaniem ciepła. Właśnie dlatego tego typu obiekty nie wykazują wysokiego zapotrzebowania na energię.

Nowoczesne projekty domów szkieletowych pod klucz uwzględniają izolację nie tylko od strony wewnętrznej, ale również zewnętrznej. Z punktu widzenia użytkownika jest to bardzo korzystne rozwiązanie. Przede wszystkim łatwiej osiągniemy i utrzymamy optymalną temperaturę wewnątrz domu. Ponadto będziemy potrzebować mniejszej ilości opału, co pozytywie wpłynie na nasze finanse.

Dom szkieletowy prefabrykowany

Domy szkieletowe kojarzą się wielu osobom przede wszystkim z drewnianymi konstrukcjami. Warto jednak wiedzieć, że istnieje możliwość zastosowania gotowych prefabrykatów. Są one wykonywane z dbałością o najmniejsze detale. Szkielet domu złożony jest z modułów, które dostarczane są na plac budowy, a następnie montowane. Prace realizowane przez doświadczonych fachowców przebiegają niezwykle szybko.

Decydując się na dom stworzony z prefabrykatów można uniknąć wielu problemów, które generują szkielety tradycyjne. Wielkim plusem jest fakt, że wszystkie elementy są do siebie perfekcyjnie dopasowane. Są one wykonywane w warunkach przemysłowych, co ułatwia proces kontroli.

Wykończenie domu szkieletowego

Budynek o konstrukcji szkieletowej może na pierwszy rzut oka przypominać murowany dom. Wygląd wizualny zależy w dużej mierze od wybranego przez nas projektu. Powierzchnia zewnętrzna może zostać pokryta klasycznym tynkiem. Taka elewacja jest najchętniej wybierana przez inwestorów. Bardzo łatwo nadać jej indywidualny charakter.

Oczywiście istnieje wiele innych sposobów na wykończenie domu szkieletowego. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać do tego płytki klinkierowe, czy też deski elewacyjne. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań.