Co warto wiedzieć o płytach stropowych sprężonych

Chcesz stworzyć wyjątkowe miejsce dla siebie i całej swojej rodziny. Dom, w którym będziesz czuł się komfortowo, bezpiecznie i swobodnie. Ciągle więc poszukujesz rozwiązań, które ułatwią Ci codzienność. Na co powinieneś zwrócić uwagę? O co należy zapytać fachowców? O to ciekawe rozwiązanie dla Twojego domu, o których dotąd być może nie miałeś pojęcia.

Po pierwsze – co to są płyty stropowe sprężone?

Płyty stropowe sprężone są to prefabrykowane, strunobetonowe elementy, które zostały stworzone do konstruowania stropów w różnorodnych budynkach. Płyta stropowa sprężona stworzona jest z sześciu typów płyt kanałowych. Płyty takie charakteryzują się różną wielkością i tak wyróżniamy tu między innymi następujące rozmiary: 160 mm, 200 mm, 320 mm, 400 mm czy 500 mm.

Po pierwsze – gdzie je stosować?

Tego typu płyty powstały przede wszystkich z myślą o wielkogabarytowych powierzchniach. Idealnie sprawdzą się w centrach handlowych, halach produkcyjnych, magazynach czy przede wszystkich w blokach i apartamentowcach mieszkalnych czy biurowych. Nie oznacza to, że nie można ich użyć w domach jednorodzinnych czy mniejszych budynkach. Płyty stropowe sprężone nie zabierają przestrzeni oraz zostały stworzone tak, by można je było łączyć z elementami, które zostały wykonane w innej technologii.

Po trzecie – korzyści

Klienci, którzy zastosowali w swoich inwestycjach tego rodzaju płyty doceniają je przede wszystkim za bardzo proste i niezwykle szybkie pokrycie powierzchni stropowanej. Dodatkowo, ich użycie znacznie zmniejsza koszty, gdyż nie potrzeba już tu wylewania betonu czy tynkowania. Mieszkańcy bloków, które powstały z użyciem takich płyt nie narzekają na hałasy od sąsiadów z góry. Płyty te doskonale dbają o dźwiękoszczelność pomieszczeń i ograniczają przedostawanie się hałasów z innych pomieszczeń lub z zewnątrz.

Po czwarte – ceny

Aktualnie cena płyt stropowych sprężonych zalicza się do jednych z niższych. Ich całkowity koszt zależny będzie od producenta, którego płyty wybieramy czy też choćby od ilości jaką potrzebujemy. Kształtuje się jednak ona obecnie na poziomie ok. 100 zł za m2 i obejmuje ona następujące elementy: płyty stropowe sprężone, nadproże strunobetonowe czy kształtki wieńcowe.

Ci z nas, którzy borykają się aktualnie z budową zdają sobie sprawę, iż wybór najodpowiedniejszego asortymentu stanowi nie lada wyzwanie. Dlatego też należy postawić na sprawdzone i przede wszystkim solidne elementy. Warto pamiętać, że taki wydatek będzie procentował przez wiele, wiele lat.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.fabudwkb.com.pl/pl/oferta/budownictwo-przemyslowe/plyty-stropowe-sprezone-hc