Co warto wiedzieć o metodzie akrylowej zdobienia paznokci?

Metoda akrylowa zdobienia paznokci polega na formowaniu paznokci sztucznych przy pomocy masy akrylowej. Jest ona stosowana od wielu lat, jednakże przez cały ten czas bardzo się zmieniła. Kiedyś płytkę sztucznego paznokcia wykonywano z tak zwanego akrylu stomatologicznego, jednak przy użyciu tego materiału efekty manicure nie są zachwycające – paznokcie z niego wykonane były zbyt grube, sztywne, miały żółtawy kolor i były zwyczajnie nieestetyczne. Dlatego też z powodzeniem zaczęto podejmować próbę wykonywania manicure akrylowego przy użyciu innego, specjalnie stworzonego materiału na bazie akrylu.

Jak obecnie wykonuje się manicure metodą akrylową zdobienia paznokci?

Współcześnie metoda akrylowa zdobienia paznokci to jedna z najbardziej popularnych i docenianych rodzajów manicure. Co więcej, dzięki niej efekty mogą być wyjątkowo różnorodne – możemy wybierać nie tylko spośród wielu kolorów, ale także form i kształtów.

Trwałość i odporność

Paznokcie wykonane metodą akrylową są także wyjątkowo trwałe i odporne na wszelkie uszkodzenia, dlatego są chętnie wybierane przez panie, którym zależy na odpornym manicure, które łatwo utrzymuje się w dobrym stanie przez dłuższy czas, zachowując przy tym kolor oraz blask. Warto wiedzieć, iż paznokcie wykonane metodą akrylową mogą utrzymywać się nawet do trzech tygodni. Ponieważ paznokcie wykonywane są z elastycznego materiału pracują one wraz z naturalnym paznokciem – dzięki temu nie łamią się i nie odpadają jak popularne niegdyś tipsy.

Jak wykonać manicure metodą akrylową zdobienia paznokci?

Jeżeli chcemy wykonać taki manicure samodzielnie, najpierw należy dokładnie opiłować paznokcie oraz nadać im kształt. Następnie odsuwa się skórki uważając, aby zrobić to delikatnie i nie poszarpać niepotrzebnie skórek, co później wyglądałoby nieestetycznie. Kolejnym krokiem jest zmatowienie płytki paznokcia za pomocą pilniczka i jej odtłuszczenie. Do tego celu używa się spirytusu kosmetycznego. Po takim przygotowaniu paznokci przechodzi się do przygotowania form, z których następnie tworzy się paznokcie. Następnie używamy Primera, aby zabezpieczyć paznokcie przed bakteriami, łączymy proszek akrylowy z płynem i nakładamy taką masę kilkakrotnie na paznokieć kontrolując, by paznokieć nie stał się zbyt gruby. Po wyschnięciu paznokci można odkleić formę i opiłować paznokcie nadając im końcowy kształt. Opcjonalnie można na koniec posmarować dłonie kremem czy oliwką.


robimytolepiej.pl ultimate-demi.org Stoły do ogrodu