Chrzest – wybieramy prezenty

Chrzest to bardzo szczególne wydarzenie, zarówno w życiu maleństwa wstępującego do wspólnoty Kościoła, jak i dla jego rodziny. W tym wyjątkowym dniu, każdy z obecnych gości chce podarować chrzczonemu dziecku wyjątkowy prezent, który zapamięta na całe życie. Warto jest postawić na coś efektownego, żeby to święto przetrwało w pamięci rodziny, właśnie za pośrednictwem prezentów.

Przez lata moda na prezenty wręczane z okazji chrzcin stale się zmieniała. Z czasem pojawiła się nie najlepsza tendencja do kupowania drogich i niezbyt osobistych prezentów. Zanim wydamy na prezent dla maluszka pokaźną sumę pieniędzy, zastanówmy się co bardziej wartościowego pod względem duchowym i sentymentalnym możemy podarować dziecku. W końcu chrzest to przede wszystkim przeżycie duchowe i religijne.

Sentymentalnie i z klasą

Prezent na chrzciny to tak naprawdę dobra okazja do zrobienia przyjemności całej rodzinie chrzczonego dziecka. Ciekawym pomysłem są wszelkie sentymentalne gadżety, które pozwolą utrwalić pierwsze lata życia naszego dziecka, tak aby kiedy dorośnie mogło wrócić do tych momentów. Istnieje wiele sprawdzonych sposobów na tego typu prezent. Mogą to być np. eleganckie pudełeczka na skarby maleństwa jak np. pierwszy ząbek. Z pewnością dobrym rozwiązaniem będzie także okazały album na zdjęcia. Warto także zapoczątkować już tradycję umieszczania w nim zdjęć i wywołać pierwsze utrwalone podobizny dziecka.

Bardzo popularne są także wyroby ze srebra i kamieni szlachetnych, jak np. ozdobne sztućce czy smoczki, z wygrawerowanym imieniem dziecka oraz datą chrztu. Nie będzie to raczej prezent praktyczny, a jego sentymentalne walory również mogą pozostać wątpliwe.

Ciekawie i pomysłowo

Warto jest podejść do zakupu prezentu na chrzest w sposób nietypowy i wykazać się odrobiną inwencji. Wartym uwagi pomysłem, jest skomponowanie dla maluszka jego osobistej szkatułki. Może ona zawierać np. wydania różnych dzienników, które ukazały się w dniu chrztu. Po latach, nasza pociecha będzie mogła sprawdzić w gazetach, co tego dnia działo się na świecie. Możemy do tej szkatułki dołożyć także skarbonkę, z przykazaniem, że rodzice będą ją każdego miesiąca uzupełniać o określoną drobną kwotę, a zgromadzony kapitał zostanie przekazany dziecku po jakimś czasie.

Rodzice chrzestni muszą także pamiętać o tradycyjnych prezentach, jakie są zawsze wręczane dziecku przy tej wyjątkowej okazji. Zazwyczaj to matka chrzestna kupuje maleństwu sukienkę do chrztu, a ojciec chrzestny świecę. Osoby wybrane do pełnienia tych ważnych funkcji, powinny także pamiętać o kartach z życzeniami, które będą z pewnością bardzo cenną pamiątką.

Pomysłowy prezent na chrzest, w którego przygotowanie włożymy dużo serca i kreatywności, z pewnością spotka się z zachwytem wszystkich zgromadzonych gości. Najważniejsze jest jednak, aby nasz prezent przypominał w przyszłości dziecku o tym, że w tym ważnym dniu, było otoczone przez kochających je ludzi.