Apartamenty zlokalizowane w starych kamienicach?

Krakowski rynek nieruchomości luksusowych znacznie się różni od warszawskiego. Pierwsza różnica tkwi w podaży nieruchomości z rynku wtórnego. Zabytkowa warszawska zabudowa w niemal 90 % została zniszczona. W Krakowie z kolei większość zabytkowych budynków, kamienic ostała się do dzisiaj.

Inwestowanie w zabytkowe nieruchomości w Krakowie


W rezultacie Kraków może spokojnie wpisać się w aktualnie obowiązujące trendy. Od kilku lat można bowiem zauważyć modę na apartamenty luksusowe zlokalizowane w zabytkowych budynkach. Stare Miasto to osiedle w Krakowie, które coraz częściej kojarzy się z prestiżowym adresem. Luksusowe nieruchomości zlokalizowane w zabytkowych kamienicach są nie lada gratką dla wielbicieli starej architektury. Przy współczesnej technologii standard wykonania apartamentów w zabytkowych kamienicach nie odbiega od tych oferowanych w nowym budownictwie. Czy warto inwestować w apartamenty w Krakowie? Oczywiście, że tak. Dawniej budowano zupełnie inaczej, mieszkania miały sporą powierzchnię oraz bardzo dobre rozplanowanie układu pomieszczeń. Nigdy jednak nie kupujmy kota w worku biorąc zwłaszcza dawne żydowskie osiedle w Krakowie – Kazimierz. Stan techniczny niektórych budynków może być dobrze zakamuflowany pod nową warstwą tynku. Zanim zainwestujemy nasze pieniądze w luksusowe apartamenty w Krakowie zgromadźmy jak najwięcej informacji na temat upatrzonego przez nas budynku.

A może apartamenty w nowym budownictwie?


Nie brak też osiedli w Krakowie, w których powstaje sporo nowych apartamentów. Na myśli mamy głównie osiedla w Krakowie przylegające go Starego Miasta. Krowodrza, Podgórze, wspomniany Kazimierz to najbardziej pożądane lokalizacje. Całe szczęście wciąż w Krakowie znajdują się wolne parcele na, których budowane są nowe domy w Krakowie dla osób o nieco większej zasobności portfela. Niestety luksusowe apartamenty w nowym budownictwie nie posiadają tak wysokich sufitów, ogromnych okien czy sztukaterii obecnej w zabytkowych apartamentach. Z całą pewnością pozbawione są unikatowej atmosfery obecnej w mieszkaniach zlokalizowanych w starych kamienicach. Luksusowe domy w Krakowie znajdziemy rzecz jasna również w sporym oddaleniu od centrum Krakowa. Dalsza lokalizacja przekłada się na niższą cenę za 1mkw. Dalej położone osiedla w Krakowie wymuszają jednak konieczność dojazdów do pracy. Dobrze jest więc rozważyć wszystkie za i przeciw zanim zdecydujemy się na inwestycje w nieruchomości luksusowe. Trzeba bowiem zakładać, że w przyszłości będziemy chcieli kiedyś sprzedać posiadaną przez nas nieruchomość.

Więcej na stronie http://techniq.pl/prestige-city/


ortodoncja katowice apartamenty w Szczawnicy